اخبار بیمه / شناسه خبر: 91407 / تاریخ انتشار : 1401/12/19 21:12
|

خزعلی: اجرای بیمه زنان خانه‌دار آغاز شد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از آغاز اجرای بیمه زنان خانه‌دار خبر داد و گفت: طرح نظام واره شغلی برای زنان مورد توجه قرار گرفته است.

بیمه ای ها /انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده امشب مهمان برنامه «صف اول» بود. این برنامه با موضوع ۸ مارس؛ روز جهانی زن برگزار شد.

خزعلی در این برنامه با اشاره به بیمه زنان خانه دار اظهارداشت: بیمه زنان خانه دار وعده همه دولت‌ها بوده ولی دولت سیزدهم موفق به اجرای آن شد.

وی از آغاز اجرای بیمه زنان خانه دار با سه فرزند در روستاها خبر داد و گفت: گسترش اجرای این طرح مد نظر قرار دارد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ادامه داد: طرح نظام واره شغلی هم مورد توجه قرار گرفته تا تعادل و تعامل بین کار زنان در خانه و بیرون انجام شود به عبارتی دستورالعمل‌ها را به نوعی منعطف و یا اصلاح برخی قوانین صورت می‌گیرد تا هم از حضور زنان در جامعه با توجه به تخصص و مهارتشان بهره مند شویم و هم زنان فرصت فعالیت در امور خانه را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه همه زندگی ما «زن، زندگی و آزادی» است، گفت: این موضوع بر مبنای آزادی زنان از سلطه‌گری‌هایی است که بر آن تحمیل می‌شود و به فرموده حضرت آقا مردسالاری غربی را با سلطه تحمیل می‌کنند.

خزعلی با اشاره به اینکه به دنبال پیشگیری از اعتیاد، فساد و طلاق و سایر آسیب‌ها هستیم، در مورد لایحه مربوط به زنان گفت: این لایحه از کمیسیون‌های تخصصی مجلس عبور کرده و امیدواریم قبل از پایان سال مطرح و امسال تصویب نهایی را داشته باشیم.

معاون امور زنان رئیس‌جمهور گفت: جامعه به سمت پیری در حال حرکت است. ازدواج و طلاق دو عامل مؤثر در افزایش و یا کاهش جمعیت هستند و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان داشت: همراهی مشاور خانواده از سال ابتدایی زندگی زوجین برای خانواده‌ها از سال ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد.

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/91407

کلیدواژه

بیمه زنان خانه‌دار

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها