اخبار بیمه / شناسه خبر: 121710 / تاریخ انتشار : 1402/8/23 11:54
|

افزایش سرمایه بیمه اتکایی امین به ۱۲.۴۰۰ میلیارد ریال

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت بیمه اتکائی امین(سهامی عام) برای تصمیم‌گیری درباره افزایش سرمایه با حضور ۸۵ درصد از صاحبان سهام در جزیره کیش برگزار شد.

بیمه ای ها / در این مجمع که با حضور سهامداران، اعضای هیأت مدیره، نماینده بیمه مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار و با توجه به مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، افزایش سرمایه شرکت از محل مطالبات و آورده‌های نقدی،سود انباشته و اندوخته‌های سرمایه‌ای، به تصویب سهامداران حاضر رسید.

مهدی شریفی به عنوان رئیس مجمع در گزارش توجیهی به مجمع فوق‌العاده، هدف از افزایش سرمایه شرکت را ارتقاء شاخص‌های بیمه اتکایی امین نزد بیمه مرکزی، افزایش سوددهی و تامین منافع سهامداران و ارتقاء نسبت توانگری شرکت عنوان کرد.
وی ادامه داد افزایش سرمایه بیمه اتکایی امین با هدف اصلاح ساختار مالی شرکت و حفظ و ارتقاء قدرت رقابت شرکت انجام می‌شود.
در پایان مجمع با افزایش سرمایه شرکت بیمه اتکایی امین از مبلغ 8000 میلیارد ریال به 12.400 میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده نقدی ،سود انباشته و اندوخته‌ سرمایه‌ای سهامداران موافقت نمودند.

این افزایش سرمایه در حالی است که گزارش توجیهی هیئت مدیره شرکت نشان می‌دهد سهم نگهداری شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی عام ) از ۸۲ درصد در 1399/06/31 به 93 درصد در 1401/12/29 افزایش یافته است ولی در مقابل نسبت کل سرمایه‌گذاری‌های شرکت به کل دارایی‌ها در مدت زمان مشابه از ۸۲ درصد به ۷۹ درصد کاهش یافته است.
همچنین جدول نسبت‌های مالی شرکت نشان می‌دهد که نسبت دارایی‌های نقد به کل دارایی‌ها از ۸۳ درصد در مدت زمان مشابه به ۸۰ درصد تقلیل یافته است.
با توجه به ضرورت حفظ و افزایش ظرفیت نگهداری و ظرفیت قبولی ریسک شرکت و ممانعت از تضییع حقوق بیمه‌گزاران، به نظر می‌رسد افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده‌های نقدی، سود انباشته و اندوخته‌ سرمایه‌ای مطمئن‌ترین و قابل حصول‌ترین استراتژی در جهت نیل به برنامه‌ها و اهداف شرکت است./بورس نیوز

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/121710

کلیدواژه

بیمه امین

افزایش سرمایه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها