اخبار بیمه / شناسه خبر: 121602 / تاریخ انتشار : 1402/6/19 20:33
|

موفقیت جدید با دستان متخصصین داخلی در فولاد جهان ارا اروند رقم خورد

شرکت فولاد جهان آرا اروند موفق شد با اتکا به متخصصان داخلی اسلب فولادی با گرید ST52.3 تولید کند.

بیمه ای ها /ایمان سلامتی مدیرعامل شرکت فولادجهان آرا اروند امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود:  علیرغم محدودیت‌های موجود، این شرکت توانست با اتکا بر نیروهای متخصص و بومی خود، گرید جدیدی از محصولات فولادی را به تولید برساند و گامی دیگر در مسیر رشد و تعالی بردارد.

وی گفت؛ فولاد ساختمانی گرید ST52.3 به دلیل دارا بودن مقادیر بیشتری از عناصر سیلیس و منگنز، مقاومت بالاتری نسبت به سایش و خوردگی نسبت به گرید ST37.2 دارد.

مقادیر بالای عناصر مذکور باعث ایجاد عیوب ساختاری در شمش فولادی می‌گردد لیکن کارشناسان و متخصصین این شرکت در کوتاه‌ترین زمان ممکن موفق به تولید انبوه این گرید، بدون ایجاد ضایعات و عیوب ساختاری درون شمش، شدند.
سلامتی در ادامه اظهار کرد شرکت فولاد جهان آرا اروند مصمم است  در آینده نزدیک نسبت به تولید اسلب فولادی با گرید ویژه X۶۵  اقدام کند تا  کشور از واردات این محصول بی‌نیاز شود.
شرکت فولاد جهان آرا اروند در زمینه طراحی، تجهیز، احداث و بهره برداری از کارخانجات تولید فلزات فعال ودر سال ۹۳  با حجم سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان  و در زمینی به مساحت ۳۸۰ هکتار در شهرک صنعتی خرمشهر احداث گردیده است.
 محصول اصلی این شرکت در فاز نخست اسلب های  عریض می باشد. اسلب های این واحد دارای عرض ۱۲۰۰-۲۲۰۰ میلی متر و ضخامت ۲۰۰-۳۰۰ میلی متر و از فولادهای با کیفیت می باشد. کاربرد ورق های تولیدی این شرکت در لوله های انتقال نفت و گاز با قطر بالا، صنایع کشتی سازی، دیگ های بخار صنعتی و نیروگاهی، مخازن تحت فشار، مخازن بزرگ ذخیره مایعات نفتی و شیمیایی و سازه های خاص ساختمانی می باشد.
 
 
 
 


 

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/121602

کلیدواژه

فولاد جهان ارا

ایمان سلامتی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها