اخبار بیمه / شناسه خبر: 91423 / تاریخ انتشار : 1402/1/11 16:15
|

سالمندی جامعه به روایت بیمه / تامین اجتماعی در محاصره مستمری‌بگیران

تعداد بیمه‌‌شدگان سازمان تامین اجتماعی طی ۹ماهه نخست سال گذشته ۱.۴۶ درصد افزایش یافت؛ این در حالی است که رشد مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی طی همین دوره معادل ۲۵.۵ درصد بوده است.

بیمه ای ها /طبق داده‌های مرکز آمار، تعداد افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی تا پایان پاییز سال ۱۴۰۱ با رشد تقریبا ۱۸ درصدی نسبت به پاییز سال قبل از آن به ۴۷ میلیون و ۴۵۵ هزار نفر رسید که حدود ۸۱ درصد از این میزان را بیمه‌‌شدگان و ۱۹ درصد دیگر را مستمری‌بگیران تشکیل می‌دهند.
تعداد مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در پاییز سال ۱۴۰۱ با رشد ۲۹ درصد نسبت به پاییز سال ۱۴۰۰ به بیش از ۹ میلیون نفر رسید.
تعداد مستمری‌بگیران اصلی سازمان تامین اجتماعی در پایان پاییز پارسال حدود ۴ میلیون و ۳۱۰ هزار نفر بوده که به تبع آن (به سرپرستی یا کفالت مستمری‌بگیر اصلی) قریب به ۴ میلیون و ۷۳۰ هزار نفر دیگر نیز تحت پوشش بیمه‌ای (تبعی) این سازمان قرار گرفته‌اند.

بازنشستگان در صدر مستمری‌بگیران تامین اجتماعی

جامعه مستمری‌بگیران اصلی سازمان تامین اجتماعی به سه گروه «بازنشسته»، «از کار افتاده» و «بازمانده» تقسیم می‌شود که بخش قابل توجه این گروه‌ها با سهمی قریب به ۶۰ درصدی به گروه بازنشسته اختصاص دارد.
همچنین تعداد مستمری‌بگیران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی در پاییز سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن در مقایسه با دیگر گروه‌ها، رشد بیشتری را به ثبت رسانده که نشان از سرعت افزایش تعداد بازنشستگان کشور دارد.

photo_2023-03-14_19-16-55

تعداد مستمری‌بگیران بازنشسته کشور در پاییز گذشته با رشد ۹.۷ درصدی به ۳ میلیون و ۳۳۸ هزار نفر رسیده است.

افزایش ۱۷ برابری مستمری‌بگیران نسبت به بیمه‌شدگان

تعداد بیمه‌‌شدگان سازمان تامین اجتماعی (اصلی و تبعی) در پایان پاییز به بیش از ۳۸ میلیون و ۴۱۵ هزار نفر رسید که نسبت به پایان سال ۱۴۰۰ معادل ۱.۴۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد؛ این در حالی است که رشد مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی طی همین دوره ۹ماهه، بیش از ۱۷ برابر بیمه‌شدگان بوده است.

photo_2023-03-14_19-16-36

تعداد مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی (اصلی و تبعی) در پایان پاییز به بیش از ۹ میلیون نفر رسیده که نسبت به پایان سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۵ درصد افزایش داشته است.
طی دوره مورد اشاره بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به مستمری‌بگیران افزوده شده، در حالی که تنها ۵۵۲ هزار به تعداد بیمه‌شدگان افزوده شده است.

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/91423

کلیدواژه

بیمه‌‌شدگان سازمان تامین اجتماعی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها