اخبار بیمه / شناسه خبر: 91406 / تاریخ انتشار : 1401/12/19 21:03
|

جزئیاتی از تسهیلات نهضت ملی مسکن در تهران/قسط وام در تهران چقدر است

مطابق اطلاعات بانک مسکن مبلغ اقساط وام نهضت ملی مسکن در تهران ماهانه 8 میلیون 702 هزار تومان است و این وام امکان قسط بندی به شیوه پلکانی را نیز دارا است.

بیمه ای ها /بر اساس مستندات نهضت ملی مسکن، مبلغ تسهیلات این طرح در تهران ۴۵۰ میلیون تومان، در کلان‌شهر‌های بیش از یک میلیون نفر ۴۰۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها ۳۵۰ میلیون و سایر مناطق شهری ۳۰۰ میلیون با حداکثر مدت بازپرداخت ۱۸ سال و طول دوره مشارکت ساخت ۲ تا ۳ سال است.

در این راستا یکی از پرتکرارترین سوالات در حال حاضر، میزان مبلغ اقساط طرح نهضت ملی مسکن است. 

*مبلغ اقساط نهضت ملی مسکن در تهران چقدر است؟

بر اساس اطلاعات درج شده در بانک مسکن، مبلغ هر قسط تسهیلات نهضت ملی مسکن در تهران با احتساب دوره بازپرداخت 18 ساله و نرخ سود مصوب شورای پول  واعتبار به عدد 23 درصد، ماهانه 8 میلیون و702 هزار تومان است.

از سوی دیگر، اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن می‌تواند به شیوه پلکانی بازپرداخت شود. در این شیوه بازپرداخت در سال اول با محاسبه نرخ 9 درصد پلکانی مبلغ وام در سال اول میزان بازپرداخت 6 میلیون و 64 هزار تومان، در سال دوم 6 میلوین 610 هزار تومان در سال سوم، 7 میلیون 205 هزار تومان است، بر این اساس میزان مبلغ تسیهلات در سال پنجم به رقم شیوه ساده یعنی 8 میلیون 561 هزار تومان نزدیک می‌شود و در نهایت در سال هجدهم، متقاضای باید ماهانه 26 میلیون و 246 هزار تومان به بانک مسکن بابت بازپرداخت تسهیلات پرداخت کند.

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/91406

کلیدواژه

جزئیاتی از تسهیلات نهضت ملی مسکن در تهران

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها