اخبار بیمه / شناسه خبر: 50445 / تاریخ انتشار : 1400/4/4 16:05
|

هشدار بیمه مرکزی نسبت به عواقب همکاری با بیمه های آنلاین غیر مجاز

بیمه مرکزی با صدور بخشنامه‌ای همزمان با اعلام مشخصات شرکت‌های کارگزاری برخط مجاز، بر ممنوعیت هرگونه همکاری با کارگزاری‌های فاقد مجوز تاکید کرد.

بیمه ای ها /به نقل از بیمه مرکزی، از این پس تنها همکاری شرکت‌های بیمه با کارگزاری‌های برخطی (استارت آپ ها) که اسامی آنها در این بخشنامه اعلام شده است، مورد تأیید بیمه مرکزی خواهد بود.
بر اساس این گزارش، شرکت‌های بیمه و نمایندگان تابعه می‌توانند با شرکت‌های کارگزاری دارای مجوز رسمی و پروانه فعالیت کارگزاری برخط از بیمه مرکزی در چارچوب آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها و مقررات مربوطه همکاری کنند.
در این گزارش آمده است که: در صورت مشاهده لوگو و نام شرکتهای بیمه در سایت‌ها و کانال‌های استارت آپ های بیمه‌ای فاقد مجوز، فرض بر همکاری مستقیم شرکت بیمه با آن استارت آپ بوده و در این شرایط از تخصیص کد یکتا در خصوص بیمه نامه‌های شرکت بیمه جلوگیری به عمل می‌آید و بیمه نامه‌های صادره آن شرکت مورد تأیید بیمه مرکزی نخواهد بود.
بر اساس بخشنامه جدید در صورت بی توجهی مدیران کلیدی ذیربط شرکت بیمه به این دستورالعمل، وفق مقررات مربوطه برخورد خواهد شد و بدیهی است در صورت اعلام مشخصات نمایندگی همکار استارت آپ های غیر مجاز توسط شرکت بیمه، صرفاً از تخصیص کد یکتا در مورد همان نمایندگی‌ها جلوگیری و همچنین با نماینده متخلف وفق مقررات برخورد خواهد شد.
بیمه مرکزی در وب سایت خود فهرست کارگزاری‌های برخط دارای مجوز رسمی و پروانه فعالیت؛ و یا در شرف تأسیس و اخذ پروانه فعالیت از بیمه مرکزی که همکاری شرکت‌های بیمه با آنان بلامانع است را اعلام کرده است.

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/50445

کلیدواژه

بیمه های آنلاین غیر مجاز

بیمه مرکزی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها