اخبار بیمه / شناسه خبر: 121748 / تاریخ انتشار : 1402/9/5 12:54
|

برگزاری همایش گرامیداشت بیمه‌ها در قم

همایش گرامیداشت بیمه‌ها در روز پنج‌شنبه ۹ آذرماه سال جاری با حضور مسئولانی از بیمه مرکزی و سندیکای بیمه‌گران در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار می‌شود.

بیمه ای ها /محسن عابدی در نشست خبری شورای هماهنگی صنعت بیمه استان قم به معرفی شورای هماهنگی بیمه‌ها در کشور پرداخت و اظهار کرد: این شورا به ابتکار بیمه مرکزی و همت کارشناسان و تعامل شرکت‌های بیمه در سطح کشور راه‌اندازی شده است.

وی با عنوان اینکه وظیفه اصلی این شورا ایجاد هماهنگی بیشتر بین شرکت‌های بیمه و ایجاد مسیرهای جدیدی است که صنعت بیمه را به اهداف خود نزدیک کند، تصریح کرد: فراگیر شدن صنعت بیمه در گرو هماهنگی شرکت‌های بیمه در زمینه‌های گوناگونی در امر آموزش، تبلیغات، امور رسانه‌ها و فعالیت‌های نظیر آن در استان‌ها است.

رئیس شورای هماهنگی بیمه‌ها در استان قم گفت: در گذشته هیچ استراتژی مشخصی نسبت به عملکرد بیمه‌ها وجود نداشت و همه شرکت‌ها بر اساس دستورالعمل شرکت‌های خود فعالیت داشتند و این شورا با ایجاد هماهنگی نسبت به ساماندهی  این وضعیت اقدام می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر شورای هماهنگی بیمه‌های استان قم متشکل از چهار کارگروه است که شامل کارگروه روابط عمومی، فرهنگ‌سازی و آموزش، کارگروه امور نمایندگان و رسیدگی به تخلفات و شکایات و حقوقی، کارگروه فنی و مناقصات و کارگروه درمان می‌شود که فعالیت مستمر و مفید کارگروه‌ها موجب تحول صنعت بیمه در استان قم را به دنبال دارد.

عابدی  با تبیین نقش صنعت بیمه در جامعه اظهار کرد: بیمه موجب رفع نگرانی بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌شود و در صورتی که شخص سرمایه‌گذار پس از عمل سرمایه‌گذاری نگران از دست رفتن سرمایه و یا بروز حادثه باشد شرکت بیمه با توجه به سرمایه‌گذاری و نوع پوشش بیمه‌ای که به بیمه‌گذار ارائه کرده است خسارت را به بیمه‌گذار پرداخت کند.

رئیس شورای هماهنگی بیمه‌های استان قم با اشاره به اینکه صنعت بیمه برای سطح وسیعی از جامعه ایجاد اشتغال کرده است، گفت: کارشناسان، نمایندگان،کارگزاران و بازاریابان که در یک چرخه منظم همه مشغول فعالیت هستند.

وی با تاکید براینکه در دوران شیوع کرونا شرکت‌های بیمه مبالغ فراوانی را به عنوان خسارت به خانواده متوفیان ارائه دادند، بیان کرد: این مبالغ چه با سرمایه کم و چه با سرمایه زیاد موجب آلام و تسکین دردهای آنان شد که امیدواریم این آرامش فرهنگ بیمه در ذهن مردم جامعه نقش ببندد.

عابدی با اشاره به برخی شایعه‌ها مبنی برعدم پرداخت خسارت علی‌رغم خرید بیمه، گفت: این مسئله ناشی از مشاوره نادرست و تهیه بیمه‌نامه نامناسب است.

وی در خاتمه به کم‌توجهی برخی افراد نسبت به تهیه بیمه‌نامه مناسب، عنوان کرد: همه روزه شاهد هستیم شمار بالایی از مردم دچار حوادثی می‌شوند که مشکلات فراوانی برای آنان پیش می‌آید و دست به دامان شرکت‌های بیمه می‌شوند و زمانی مراجعه می‌کنند که دیر شده است./ایسنا

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/121748

کلیدواژه

بیمه

امور نمایندگان

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها