اخبار بیمه / شناسه خبر: 121730 / تاریخ انتشار : 1402/8/29 12:21
|

مدیرعامل بیمه سرمد به نامه فرابورس، با جزییات پاسخ داد

مدیرعامل شرکت بیمه سرمد، افزایش 342 درصدی درآمد سرمایه گذاری این شرکت از محل منابع بیمه ای را ناشی از شناسایی کامل سودهای حاصل از سپرده گذاری بانکی و خرید و فروش سهام عنوان کرد.

بیمه ای ها / به گزارش روابط عمومی  فرابورس،سیدمحمد مهدی بهشتی نژاد در پاسخ به نامه زهرا زارع مدیر نظارت بر ناشران بازار پایه فرابورس که دلایل تغییرات با اهمیت بیمه سرمد نسبت به سه ماهه اول امسال را پرسیده بود، دلایل همه تغییرات را با جزییات کامل تشریح کرد.

وی افزایش ۱۲۱ درصدی حق بیمه خالص سهم نگهداری را نتیجه افزایش ۶۳ درصدی حق بیمه صادره سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه اول و کاهش ۶۶ درصدی ذخیره ریسک های منقضی نشده نسبت به سه ماه سال جاری خواند و افزود: افزایش ۱۵۰ درصدی خسارت و مزایای ناخالص پرداختی هم به دلیل افزایش ذخیره خسارت معوق بالغ بر ۱.۴۰۰ میلیارد ریال نسبت به سه ماهه اول و همچنین خسارت های ثبت شده در سه ماهه دوم است.

مدیرعامل بیمه سرمد درباره افزایش ۹۶۱ درصدی خسارت سهم بیمه گران اتکایی هم اعلام کرد که با توجه به افزایش ذخیره خسارت معوق و خسارت شناسایی شده در سه ماهه دوم، به همان میزان خسارت سهم بیمه گران اتکایی نیز افزایش یافته است.

به گفته وی، افزایش ۱۰۷ درصدی سایر هزینه های بیمه ای هم به علت افزایش صدور بیمه نامه شخص ثالث در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه اول است که باعث افزایش هزینه های عوارض قانونی و همچنین افزایش وصولی های حق بیمه و به تبع آن شناسایی هزینه کارمزد پرداختی است.

بهشتی نژاد در پاسخ به سوال مدیر نظارت بر ناشران بازار پایه فرابورس درباره دلیل افزایش ۱۷۶ درصدی هزینه های اداری و عمومی، آن را ناشی از شناسایی هزینه استهلاک دارایی های ثابت در سه ماهه دوم سال خواند و تاکید کرد که این افزایش عمدتا مربوط به استهلاک ساختمان مرکزی شرکت بوده است.

وی همچنین افزایش ۱۷۱ درصدی هزینه های مالی بیمه سرمد را در سه ماهه دوم نتیجه شناسایی هزینه بهره ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۲ ساختمان توسکا ذکر کرد.

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/121730

کلیدواژه

بیمه سرمد

فرابورس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها