اخبار بیمه / شناسه خبر: 121729 / تاریخ انتشار : 1402/8/29 12:19
|

چرا شرکت بیمه گر از پرداخت خسارت سقوط درخت روی خودرو سرباز می‌زند؟

شهروند خبرنگار ما با ارسال پیامی از پاسخگو نبودن شرکت بیمه گر برای جبران خسارت افتادن درخت روی خودرو اش اظهار نارضایتی کرد و خواستار پیگیری مسئولان شد.

بیمه ای ها /‌اتفاقی که زیاد در شهر‌ها خصوصا در زمان تغییرات جوی از جمله باد و باران پدید می‌آید، سقوط درختان بر روی خودرو‌های پارک شده در جوار آن‌هاست که منجر به آسیب‌های مختلفی به اشخاص و یا خودرو‌ها می شود.

شهرداری وظیفه حفظ و نگهداری درختان موجود در محدوده شهر را دارد و چنانچه عوامل طبیعی متعارف موجب شکستگی درختان و در نهایت وارد شدن خسارت به اشخاص یا شهروندان شود، مسئول جبران خسارت است. بر اساس ماده ۵ لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز، حفظ و نگهداری از درختان در محدوده شهر، از وظایف شهرداری‌هاست و در صورتی که بر اثر حفظ و نگهداری نکردن، موجب وارد شدن خسارت به اشخاص یا اموال گردد، باید خسارت وارده را جبران نماید.

باتوجه به اینکه درختان کنار خیابان بیمه دارند فرد حادثه دیده در چنین مواردی می‌تواند با مراجعه به شهرداری محل، خسارت وارده را مطالبه و پس از طی مراحل قانونی، از بیمه گر دریافت کند.

در این مورد شهروند خبرنگار ما که خود با چنین مشکلی مواجه شده، از تمکین نکردن شرکت بیمه ذیربط در پرداخت خسارت خودرو اش اعلام نارضایتی کرده و خواستار پیگیری مسئولان است. 

متن پیام شهروند خبرنگار:

با عرض سلام

در تاریخ شانزده هشت هزار و چهارصد و دو در شهریار یک درخت روی ماشین من افتاد که بعد از گزارش پلیس و آتش نشانی پرونده به شهرداری ارجاع شد و شهر داری شهریار برای پرداخت خسارت پرونده را به بیمه حافظ در تهران فرستاد که بیمه حافظ از پرداخت خسارت سر باز می‌زند. مدیر شعب بیمه حافظ هم جواب گو نیست/صدا و سیما

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/121729

کلیدواژه

بیمه حوادث

بیمه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها