اخبار بیمه / شناسه خبر: 121724 / تاریخ انتشار : 1402/8/28 11:28
|

بیمه تکمیلی پارسیان یکی از پرفروشترین بیمه های شرکت پارسیان

شرکت بیمه پارسیان، برای شرکت‌ها و سازمان‌ها کاملاً شناخته شده‌است. برای اینکه بسیاری از ارگان‌های دولتی و خصوصی از بیمه تکمیلی پارسیان برای بیمه کردن و کاهش هزینه‌های درمانی استفاده می‌کنند.

بیمه ای ها /امروزه جبران هزینه‌های درمانی و پزشکی، دغدغه بسیاری از افراد است؛ به‌خصوص برای آن دسته از افرادی که با بیماری و مشکلات جسمانی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. از طرفی باتوجه‌به اینکه بسیاری از بیماری‌ها در مراحل اولیه قابل پیشگیری و درمان هستند، لازم است همه ما حداقل سالی یکبار نسبت به انجام آزمایش و چکاپ پزشکی اقدام کنیم. اما انجام این کار مستلزم پرداخت هزینه بسیار زیادی است. متاسفانه بیمه‌های پایه سهم کوچکی از هزینه‌های درمانی و تشخیصی را می‌پردازند و همین عامل اهمیت خرید بیمه تکمیلی دوچندان کرده است. بیمه تکمیلی پارسیان یکی از محصولات پرفروش این شرکت است که ۳ درصد فروش کل بیمه‌های درمان تکمیلی در کشور را به خود اختصاص داده است. شرکت بیمه پارسیان خدمات بیمه تکمیلی را به شکل گروهی ارائه می‌کند.

بیمه تکمیلی پارسیان چیست؟

بیمه تکمیلی پارسیان که با بیمه درمان هم شناخته می‌شود، در حقیقت، نوعی بیمه است که هزینه‌های مربوط به درمان و همچنین بستری را پوشش می‌دهد. بیمه‌های پایه، فقط درصد کمی از هزینه‌های درمانی را پوشش می‌دهند. البته اگر به بیمارستان یا مراکز اصلی آن‌ها مراجعه کنید، نیازی به پرداخت مبلغ جز فرانشیز نیست؛ اما این‌قدر این مراکز شلوغ هستند که خیلی‌ها عطای آن را به لقایش می‌بخشند. در اینجا است که بیمه تکمیلی قدرت خود را نشان می‌دهد. بیمه تکمیلی پارسیان با طرف قرارداد بودن با بیش از ۹۰۰ مرکز درمانی در سراسر کشور، توانسته باری از دوش افراد در پرداخت هزینه‌های درمانی بردارد.

بیمه‌نامه تکمیلی پارسیان به دو نوع زیر تقسیم می‌شود:

 • بیمه تکمیلی انفرادی
 • بیمه‌ تکمیلی گروهی

بیمه درمان انفرادی

این بیمه‌نامه همان‌طور که از نامش پیداست، برای افرادی است که می‌خواهند، خودشان را به صورت انفرادی بیمه کنند. آن‌هایی که شغل آزاد دارند، از طرف شرکت، بیمه تکمیلی نیستند، یا مدیران کارگاه‌هایی با تعداد کمتر از ۵۰ نفر پرسنل، می‌توانند از این بیمه استفاده کنند.

 

شرایط استفاده از بیمه درمان انفرادی

البته افراد برای استفاده از بیمه درمان انفرادی پارسیان، باید شرایط زیر را داشته باشند:

بیمه عمر پارسیان خریداری کرده باشند و حداقل ۳ ماه از آن گذشته باشد. همچنین مبلغ پرداخت شده، باید حداقل یک میلیون و پانصد هزار تومان باشد.
هیچ قسط عقب‌مانده‌ای نداشته باشند.
در صورتی که هر فردی این شرایط را داشت، می‌تواند خود، همسر و فرزندانش را بیمه کند. همچنین داشتن بیمه پایه مانند بیمه تامین اجتماعی لازم نیست. فقط اینکه باید مبلغ فرانشیزی را پرداخت کند.

بیمه درمان گروهی، جزو بیمه‌هایی با نرخ فروش بالا است؛ که برای شرکت‌هایی با حداقل ۵۰ نفر کارمند قابل خرید است. حداکثر سن فرد در بیمه‌های گروهی کمتر ۱۰۰۰ نفر، برابر ۶۰ سال است و در صورت داشتن سن بیش از ۶۰ سال، باید حق بیمه اضافه‌تری را پرداخت کند.

محاسبه بیمه درمان تکمیلی گروهی پارسیان

در بیمه‌های درمان گروهی، حق‌بیمه بر اساس سقف پوشش و تعهدات بیمه‌نامه، فرانشیز، تعداد اعضا و … مشخص می‌شود. البته در اکثر شرکت‌ها سقف پوشش بستری و جراحی نقش مهمی در تعیین سقف سایر پوشش‌ها دارد و افزایش آن باعث افزایش حق‌ بیمه می‌شود. در نتیجه امکان بررسی نرخ بیمه تکمیلی پارسیان به شکل دقیق وجود ندارد و در نهایت بر اساس قرارداد تعیین می‌شود؛ به طور مثال بیمه تکمیلی پارسیان در یک قرارداد هزینه‌های زایمان را تا ۴ میلیون تومان و در قرارداد دیگر تا ۱ میلیون پوشش می‌دهد. این مسئله درباره پوشش‌های دیگر مثل دندانپزشکی، پاراکلینیکی، خدمات آزمایشگاهی و … هم وجود دارد و بجز سقف تعهدات، نوع پوشش‌ها هم در هر قراردادی متفاوت است. هزینه‌های مربوط به درمان نازایی و خرید عینک از مواردی است که در تمام قراردادها تحت پوشش قرار نمی‌گیرد.

فرانشیز بیمه درمان

فرانشیز بیمه درمان انفرادی ۳۰% است. البته اگر فرد، بیمه پایه مانند تامین اجتماعی داشته و مرکز درمانی هم طرف قرارداد باشد، دیگر هزینه‌ای را پرداخت نخواهد کرد. البته باز به تحت پوشش بودن آن عمل در مرکز درمانی بستگی دارد. همچنین بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافی، فرانشیز هزینه‌های بیمارستانی، جراحی عمومی و تخصصی و زایمان را پوشش دهد؛ اما به هر حال حداقل ۱۰% باید فرانشیز پرداخت کند که قابل جبران نیست.

 

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی پارسیان

همان طور که در مطالب قبل گفته شد، بیمه تکمیلی پارسیان به شکل گروهی ارائه می‌شود. در نتیجه پوشش و سقف تعهدات آن به قرارداد بیمه پارسیان به شرکت متقاضی بستگی دارد. اما به‌طورکلی پوشش‌های بیمه تکمیلی پارسیان به شرح زیر است:

 • هزینه‌های درمان به شرط بستری و جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی (با بیش از ۶ ساعت بستری)، دیسک ستون فقرات، شیمی‌درمانی به شرط بستری بیمه‌شده، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ‌شکن.
 • هزینه‌های جراحی مغز و اعصاب مرکزی و نخاع، گامانایف، قلب، پیوند کلیه، مغز و استخوان و پیوند ریه و کبد حداکثر تا دو برابر تعهد بیمارستانی
 • هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین.
 • هزینه‌های سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن‌ و‌ سی‌تی‌اسکن، انواع آندوسکوپی، ام‌ آر‌ آی و..
 • هزینه‌های مربوط به تست ورزش، ‌تست آلرژی،‌ تست تنفسی، نوار عضله، نوار مغز، نوار عصب و نوار مثانه، آنژیوگرافی چشم، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و هولتر مانیتورینگ قلب.
 • عمل‌های سرپایی مثل: شکستگی‌ها، گچ‌گیری، ختنه، بخیه، لیزر درمانی و بیوپسی و…
 • هزینه‌های مربوط به رفع عیوب انکساری چشم به میزان ۳ دیوپتر و بیشتر برای هر چشم.
 • هزینه آمبولانس و سایر فوریت‌های پزشکی ( در صورتی که در نهایت منجر به بستری شدن بیمه‌شده در بیمارستان شود)
 • هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی،‌ انواع رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی.
 • هزینه‌های نازائی و ناباروری
 • هزینه‌های مربوط به خرید عینک طبی، لنز طبی و سمعک
 • هزینه‌های مربوط به دندان‌پزشکی شامل خدمات (‌کشیدن،‌ پرکردن، جرم‌گیری، بروساژ، ترمیم، درمان ریشه و روکش)
 • هزینه‌های مربوط به دارو و ویزیت (‌مازاد بر سهم بیمه‌گر اول)

 

به هنگام بروز بیماری، نگرانی از دست دادن سلامت بیمار به اندازه کافی برای خود بیمار و اطرافیان وی آزار دهنده است. از طرف دیگر تامین هزینه‌های بستری و اعمال جراحی در بیمارستان‌ها، فشار مالی فراوانی را به آنان وارد می‌نماید. شرکت بیمه پارسیان ضمن آگاهی از نگرانی بیمه شدگان با ارائه پوشش بیمه درمان تکمیلی تلاش نموده تا حداقل، دغدغه هزینه های درمان را از دوش بیماران و خانواده های ایشان بردارد.

بیمه پارسیان در حال حاضر و در سراسر کشور با بیش از ۴۰۰۰ مرکز درمانی شامل بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز تصویر برداری قرارداد همکاری داشته و بیمه شدگان با ارائه معرفی نامه از شرکت بیمه پارسیان می توانند از خدمات این مراکز بهره مند شوند. بدیهی است بیمه شدگان در انتخاب هر یک از بیمارستانهای کشور آزاد بوده و می توانند مستقیماً به هر بیمارستانی که تمایل دارند، مراجعه کرده و پس از تسویه حساب و پرداخت هزینه های درمانی خود، مدارک پزشکی و صورتحسابهای مربوطه را به شرکت بیمه پارسیان تحویل داده، و هزینه های درمانی پرداخت شده را طبق شرایط بیمه نامه دریافت دارند./ایرنا

 

 

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/121724

کلیدواژه

بیمه درمان

بیمه پارسیان

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها