اخبار بیمه / شناسه خبر: 121676 / تاریخ انتشار : 1402/8/13 09:46
|

بررسی عملکرد بیمه پاسارگاد در شش ماهه نخست ۱۴۰۲

شرکت بیمه پاسارگاد در حال حاضر چهارمین شرکت بیمه‌گری ایران در بین شرکت‌های دولتی و خصوصی است. این شرکت سودآوری مناسبی را محقق کرده و رشد فروش نزدیک به 50 درصدی را در هفت ماهه نخست امسال به نمایش گذاشت

بیمه ای ها /شرکت بیمه پاسارگاد در حال حاضر چهارمین شرکت بیمه‌گری ایران در بین شرکت‌های دولتی و خصوصی است. این شرکت سودآوری مناسبی را محقق کرده و رشد فروش نزدیک به ۵۰ درصدی را در هفت ماهه نخست امسال به نمایش گذاشت.

شرکت بیمه پاسارگاد به عنوان موفق‌ترین و پیشرو ترین شرکت بیمه در حوزه بیمه‌های عمر و زندگی، بیمه‌نامه عمر و تأمین آتیه- تکمیلی بازنشستگی را طراحی و به بازار عرضه کرده است.

با توجه به اطلاعات سالنامه آماری بیمه مرکزی ج.ا.ایران در سال ،۱۴۰۰ شرکت بیمه پاسارگاد جایگاه چهارم را به لحاظ حق بیمه تولیدی در بین شرکت های بیمه به دست آورده است و سهم بیمه پاسارگاد از حق بیمه تولیدی بازار ۶.۱ درصد بوده است و در سال ۱۴۰۱ هم شرکت جایگاه چهارم را همچنان در اختیار خود نگهداشت. براساس اطلاعات اولیه دریافتی از بازار، شرکت بیمه پاسارگاد در سال ،۱۴۰۱ همچنان در جایگاه چهارم بازار قرار دارد.

شبکه فروش بیمه پاسارگاد
شرکت بیمه پاسارگاد بر اساس مجوز دریافتی از بیمه مرکزی در کلیه رشته‌های بیمه‌ای از جمله عمر، درمان، حوادث، آتش‌سوزی، اتومبیل (ثالث و بدنه )، باربری، مهندسی، مسئولیت و ریسک‌های متنوع و با بهره‌گیری از کارشناسان و متخصصین کارآزموده صنعت بیمه در سراسر کشور از طریق مدیریت مناطق، شعب، نمایندگان حقیقی و حقوقی و نمایندگان فروش بیمه‌های عمر و تأمین آتیه فعالیت می‌کند که مهمترین محـصول آن بیمه عمر و تأمین آتیه است که در پایان ۶ ماهه اول سال ،۱۴۰۲ حدود ۵۱ درصد کل تولید شـرکت را تشکیل داده است.

همـچنین علاوه بر عرضه خـدمات به صـورت مسـتقیم در رشـته‌های یاد شده، با کسب مجوز از بیمه مرکزی در زمینه قبول بیمه اتکایی از سایر شرکت‌های بیمه داخلی فعالیت می‌کند. همچنین سهم بیمه‌های اشخاص ۶۴ درصد بیمه‌های اموال ۳۳ و قبولی دو و نیم از پرتفوی شرکت در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۲ بوده است.

عملکرد شرکت بر اساس شبکه فروش موفق شرکت رخ داده است. چرا که شرکت بیمه پاسارگاد از شبکه فروش گسترده ای جهت عرضه محصولات و خدمات خود برخوردار است. این شرکت دارای تعداد ۹۰ شعبه عمومی و اختصاصی در سطح کشور است و تعداد همکاران شاغل در ۶۷ شعبه عمومی و ۲۳ شعبه اختصاصی اشخاص، جمعاً ۷۸۱ نفر، تعداد ۲،۹۷۵ نمایـنده عمومی و تعداد ۴۳،۱۷۹ نماینده فروش بیمه عمر در تهران و شهرستانها هستند.

این شرکت به منظور آموزش نظری و عملی متقاضیان نمایندگی عمومی و ارتقای دانش فنی آنان، بیش از ۳،۳۰۰ نفر ساعت آموزش در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ ارائه شده است. تعداد ۹۸۱ کارگزار حقیقی و حقوقی با شرکت همکاری داشته‌اند. شرکت بیمه پاسارگاد به لحاظ شعب در رتبه سوم بازار بیمه و به لحاظ تعداد نمایندگان در جایگاه نخست قرارگرفته است.

عملکرد اقتصادی شرکت

در شش ماهه منتهی به شهریور ۱۴۰۲، این شرکت توانست سود خالص به مبلغ ۱۱ هزار و ۲۹۱ میلیارد ریالی را محقق کند.

براساس این گزارش، در این دوره حق بیمه صادره شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل معادل ۴۷ درصد افزایش داشته است و دارایی های شرکت در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ مبلغ ۴۳،۲۷۲ میلیارد ریال افزایش داشته که رشد آن نسبت به پایان سال،۱۴۰۱ معادل ۱۴ درصد بوده است؛ شرکت به استناد سالنامه آماری بیمه مرکزی، به لحاظ شاخص‌های حقوق مالکانه، سرمایه‌گذاری‌ها و دارایی در سه سال گذشته در بین شرکت‌های بیمه غیردولتی، رتبه اول را کسب کرده‌است.

همچنین نسبت توانگری شرکت در این دوره ۲۹۶ درصد بوده است.

بیمه پاسارگاد با ریل گذاری درست افزایش سرمایه توانسته ارتقاء نسبت توانگری مالی، افزایش ظرفیت نگهداری و تامین منابع لازم جهت توسعه فعالیت‌های آتی را مدیریت کند، رأی هیأت مدیره این شرکت بیمه‌ای به افزایش سرمایه موجود ۶۱ هزار و ۲۳۶ میلیارد ریالی به ۱۲۵ هزار میلیارد ریال، از محل سود انباشته و اندوخته سرمایه‌ای گواه این ادعاست.

در ۳۰ مهر ۱۴۰۲ مبلغ حق بیمه تولیدی شرکت ۷۳ هزارو ۱۴۹ میلیارد ریال بود. که نسبت به دوره مشابه در سال ۱۴۰۱ رشدی ۴۶ درصدی همراه شد. در این دوره خسارت پرداختی شرکت ۲۴ هزار و ۹۶۹ میلیارد ریال بود که نسبت خسارت شرکت را به رقم ۳۴ درصد رسانده است./مهر

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/121676

کلیدواژه

بیمه پاسارگاد

بیمه درمان

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها