اخبار بیمه / شناسه خبر: 101527 / تاریخ انتشار : 1402/3/13 11:05
|

مدیرعامل تأمین اجتماعی: هزینه‌های ناباروری را با تعرفه دولتی پرداخت می‌کنیم

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، گفت: این سازمان و بیمه سلامت در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت هزینه‌های تخصصی و فوق‌تخصصی خدمات ناباروری را در قالب تعرفه دولتی تقبل می‌کنند.

بیمه ای ها /میرهاشم موسوی با اعلام خبر تامین هزینه‌های ناباروری توسط بیمه تامین اجتماعی با تعرفه دولتی، گفت: ما برای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت رویه‌هایی که پیش از این در ارائه خدمات داشتیم متناسب با سیاست‌های ابلاغی تغییر دادیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: یکی از اقداماتی که در این راستا عملیاتی شد تقبل مالی هزینه‌های تخصصی و فوق تخصصی خدمات ناباروری است که تحت پوشش بیمه‌ای قرار دادیم به این صورت که تمام هزینه‌های خدمات تخصصی این بخش را هم سازمان تامین اجتماعی هم بیمه سلامت با تعرفه دولت تقبل می‌کنیم.

موسوی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه بود که در حمایت از خانم‌های باردار عملیاتی شد و علاوه بر اینکه ۶ ماه به ۹ ماه افزایش یافت، تمام خدمات این بخش به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود و پس از ثبت یک ماه، واریز به صورت ماهانه انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به یکی دیگر از اقداماتی که سازمان تامین اجتماعی در راستای توجه به افزایش جمعیت انجام داده است، تاکید کرد: در گذشته بر اساس قانون، ارائه خدمات در قالب تعهدات بیمه‌ای، معیشتی و حق اولاد به بازنشستگان برای بیشتر از سه فرزند پرداخت نمی‌شد، اما بعد از تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت این سقف هم برداشته شد و این قشر می‌‎توانند مازاد بر سه نفر، هر تعداد فرزند که داشته باشند از حق اولاد و خدمات بیمه‌ای و درمانی برای افراد تحت پوشش مستمری‌بگیر و بیمه شده استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، یادآور شد: هم‌اکنون در تلاش هستیم که تسهیلات و حمایت‌هایی را برای این بخش به تناسب موضوعاتی که داریم، افزایش دهیم. همچنین سازمان تامین اجتماعی هر چه در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت آمده است، عملیاتی می‌کند و تعهداتش را می‌پذیرد و هیچ مشکلی در این رابطه نداریم. /شهر خبر

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/101527

کلیدواژه

مدیرعامل تأمین اجتماعی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار