اخبار بیمه / شناسه خبر: 101522 / تاریخ انتشار : 1402/3/9 11:18
|

قسط ۱.۹ میلیون تومانی وام نهضت ملی مسکن اقشار خاص

بررسی بازپرداخت وام ۳۰۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن اقشار خاص نشان می‌دهد متقاضیان در دوره ۱۵ ساله ماهانه ۱.۹ میلیون تومان پرداخت می‌کنند.

بیمه ای ها / شنبه گذشته سوم خردادماه معاون وزیر راه و شهرسازی از تصویب پرداخت وام ۳۰۰ و ۴۰۰ میلیون تومانی نهضت مسکن ملی با سود ۲ درصد برای دهک‌های یک تا ۴ خبر داد.
هادی عباسی با اشاره به برنامه‌های حمایتی دولت از دهک‌های یک تا چهار متقاضی نهضت ملی مسکن گفت: در شورای عالی مسکن با حمایت رئیس جمهور ۴۰۰ میلیون تومان وام نهضت ملی مسکن با سود ۲ درصد برای دهک های ۱ و ۲ مصوب شد.برای متقاضیان دهک ۳ و ۴ نیز وام ۳۰۰ میلیونی با سود ۲ درصد مصوب شده است.این وام‌ها برای اقشار خاص از جمله مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است.
مشخص نیست بازپرداخت این وام‌ها به صورت ساده است یا قرار است مانند وام ۵۵۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن با سود ۲۳ درصدی به‌صورت پلکانی خواهد بود. در روش ساده بازپرداخت ۱۵ ساله مبلغ اقساط ماهانه حدود یک میلیون و ۶۳۰ هزار تومان خواهد بود.
کل بازپرداخت وام ۳۰۰ میلیون تومانی ۳۴۷ میلیون و ۴۹۴ هزار تومان است، این بدان معناست که کل سود تسهیلات مذکور ۴۷ میلیون و ۴۹۴ تومان است.
در بازپرداخت پلکانی نیز مبلغ قسط در دوره اول (سال اول) یک میلیون و ۵۷۴ هزار تومان و مبلغ آخرین قسط (ماه ۱۲ سال ۱۵) حدود ۲ میلیون و ۳۸۱ هزار تومان است. کل بازپرداخت وام مذکور ۳۵۱ میلیون و ۳۴۱ هزار تومان و کل سود ۵۱ میلیون و ۳۴۱ هزار تومان خواهد بود.
همچنین اقساط ماهانه وام ۴۰۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن اقشار خاص در بازپرداخت ساده ۲ میلیون و ۵۷۴ هزار تومان و کل سود آن ۶۳ میلیون و ۳۲۶ هزار تومان است.
در روش پلکانی اقساط ماهانه از حدود ۲.۱ میلیون تومان آغاز و به ۳ میلیون و ۱۷۴ هزار تومان در دوره ۱۵ افزایش می‌یابد. کل سود این تسهیلات در روش مذکور حدود ۶۸.۵ میلیون تومان است.
اقساط ماهانه وام ۵۵۰ میلیون تومانی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در روش پلکانی از حدود ۹.۵ میلیون تومان آغاز شده و در ماه ۱۲ سال بیستم به بیش از ۱۶.۶ میلیون تومان افزایش می‌یابد.
محاسبه سود و اقساط تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن نشان می‌دهد کل سود وام مذکور ۲ میلیارد و ۵۰۸ میلیون تومان خواهد بود. در مجموع نیز متقاضی باید ۳ میلیارد و ۵۸ میلیون و ۵۵۶ هزار تومان برای وام ۵۵۰ میلیون تومانی پرداخت کند.
در بازپرداخت پلکانی تسهیلات، قسط ماهانه دوره دهم (سال دهم) بالغ بر ۱۲ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان است. قسط دوره ۱۵ (سال ۱۴۱۷ در صورت آغاز پرداخت تسهیلات از سال جاری) نیز ۱۴ میلیون و ۴۷۳ هزار تومان
خواهد بود./تسنیم

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/101522

کلیدواژه

وام نهضت ملی مسکن اقشار خاص

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها