اخبار بیمه / شناسه خبر: 101495 / تاریخ انتشار : 1402/2/24 18:11
|

سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی بیمه‌ها برای ساخت مسکن

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن از انجام مذاکرات اولیه این سازمان با رئیس کل بیمه مرکزی برای همکاری مشترک در ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن خبر داد.

بیمه ای ها /به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر اهمیت نقش بیمه‌ها در اقتصاد کلان کشور، گفت: مذاکرات اولیه با رئیس کل بیمه مرکزی برای همکاری مشترک در ساخت واحدهای نهضت ملی انجام شده است.

وی افزود: بر اساس مذاکرات اولیه با رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، این نهاد در فاز اول برای سرمایه‌گذاری حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان در بخش مسکن اعلام آمادگی کرده است.

مالکی با بیان اینکه در مذاکرات اولیه، مدل‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری جاری در سازمان ملی زمین و مسکن به مدیران ارشد صنعت بیمه کشور معرفی شده است، اضافه کرد: همچنین در این نشست برای دریافت مدل پیشنهادی مدنظر صنعت بیمه برای مشارکت در ساخت مسکن اعلام آمادگی کردیم.

وی شهرک‌سازی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری را الگوی موفقی برای مشارکت در ساخت مسکن دولتی خواند و ادامه داد: انتخاب این مدل‌ها بسته به ذائقه و تمایل سرمایه‌گذار دارد.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: برای مشارکت در ساخت و سازها به دنبال کسب سود نیستیم و هدف ما تولید مسکن برای اقشار گوناگون جامعه است، اگر بنابر شرایط زمین یا موقعیت قراردادها سودی از مشارکت نصیب سازمان شود، این سود دوباره به چرخه تولید مسکن باز خواهد گشت.

مالکی با بیان اینکه نقش بیمه‌ها در دنیا در کیفیت ساخت و ساز بسیار اثرگذار است، افزود: در بسیاری از کشورها نظارت عالی بر ساخت و ساز برعهده شرکت‌های بیمه است و همین امر باعث افزایش ساخت می‌شود.

گفتنی است نشست ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن و مجید بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی برای انجام مذاکرات اولیه جهت انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن با حضور مدیران ارشد دو نهاد در محل سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد.

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/101495

کلیدواژه

سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی بیمه‌ها برای ساخت مسکن

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها