اخبار بیمه / شناسه خبر: 80594 / تاریخ انتشار : 1400/8/15 12:23
|

تحقیق و تفحص از بانک‌های خصوصی در هفته جاری

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، از تحقیق و تفحص از بانک‌های خصوصی در هفته جاری خبر داد و تاکید کرد گزارش آن به زودی خدمت مردم اعلام می گردد.

بیمه ای ها /غلامرضا مرحبا در ارتباط زنده تلفنی با برنامه «صبح وگفتگو» در رابطه با رخدادهای پیشین و این هفته که در کمیسیون اقتصادی در جریان بوده است، گفت: هفته گذشته میزبان چند مدیر اقتصادی بودیم؛ از جمله محسن رضایی که در خصوص شاخص های کلان اقتصادی و محورهای اقتصادی دولت صحبت شد.
وی در اینباره گفت: موضوع این جلسه منتشر شده [ولی باز هم از آنتن رادیو گفت‌وگو عرض می کنم که] در خصوص واردات خودرو، نقدینگی، مبارزه با گرانی، تامین معیشت مردم، مدیریت سوخت و انرژی و... بررسی هایی صورت گرفت.
مرحبا خاطرنشان کرد: درباره واردات خودرو سوالی از سوی نمایندگان مطرح و قرار شد کمیسیونی مشترک در این باره میان دولت و اعضای اقتصادی مجلس تشکیل شود و این کمیسیون امروز تشکیل شده است.
وی در پاسخ به سوال مجری برنامه که درباره پیشنهادی مبنی بر واردات خودرو و دریافت عوارض و جبران بخشی از کسری بودجه دولت پرسید، گفت بنده این مورد را تایید نمی کنم.
مرحبا با بیان اینکه چنین چیزی در کمیسیون اقتصادی مطرح نشده است و اطلاع دقیق در این رابطه ندارم، افزود: همچنین وزیر نفت مهمان کمیسیون اقتصادی بود که خبرهای خوبی درباره بهبود صادرات نفت و ذخیره فراورده ها اعلام کرد.
وی با اعلام اینکه سخنان وزیر نوید خوبی بود تا صادرات نفت را مجدد از سر بگیریم، خاطرنشان ساخت: امیدواریم آنطور که قول داده شد، در هفته های آتی صادرات فراورده های نفتی را شاهد باشیم که گشایشی در اقتصاد کشور ایجاد کند.
مرحبا ادامه داد: ذخایر فراورده های نفتی کاهش یافته بود و لذا وزیر پیشین دستورِ توقف صادرات نفتی را داده بود ولی امروز و در دولت فعلی، این ذخیره ها به حدی رسیده که توان تامین برای داخل کشور را دارا هستیم و قادر به صادرات می باشیم.
این نماینده مجلس در بخشی دیگر از سخنان خود در رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه این ذخایر صرفا بارگیری نشده و به فروش رفته و برای کشور ارز آوری خواهد داشت، افزود: این رویه موجب می شود کم کم چرخ صنعت نفت به راه افتد تا از دامی که دشمن ایجاد کرده بود، رهایی یابیم.
مرحبا از دیگر سو مالیات بر عایدی سرمایه را از دیگر مباحث مورد نظر کمیسیون متبوعش مطرح کرد و گفت: این مالیات برای کشور کنترلی است و سه بند از این طرح قبلا در کمیسیون مطرح و به تصویب رسیده بود که یک بند دیگر با حضور اصناف و مرکز پژوهش ها بررسی و تصمیم گیری درباره آن صورت گرفت.
وی درباره برنامه های هفته جاریِ کمیسیون نیز گفت: مهمانان دیگری از اصناف و سازمان مالیاتی و بانک مرکزی خواهیم داشت و تحقیق و تفحص از بورس را نیز در دستور کار داشتیم.
مرحبا همچنین نسبت به همراهی قوه قضائیه با روند تحقیق و تفحص ها نکاتی را متذکر شد و گفت در سال های گذشته نیز تحقیق و تفحص هایی در مجلس به نتیجه رسید ولی با اطاله دادرسی در قوه قضائیه روبه رو شده بود./رادیو گفتگو

لینک کوتاه

http://bimeiha.ir/80594

کلیدواژه

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس

غلامرضا مرحبا

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها