printlogo


پرداخت خسارت به ۱۵ هزار واحد مسکونی توسط صندوق بیمه حوادث ساختمان
پرداخت خسارت به ۱۵ هزار واحد مسکونی توسط صندوق بیمه حوادث ساختمان
کد خبر: 121777 تاریخ: 1402/9/13 14:38
وزیر امور اقتصادی و دارایی از پرداخت خسارت به 15 هزار واحد مسکونی توسط صندوق بیمه حوادث ساختمان در کشور در 2 سال اخیر خبر داد.

بیمه ای ها /سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در همایش بیمه و توسعه به مناسبت ۱۳ آذر روز ملی بیمه اظهار داشت: از دو سال گذشته یک میهمان جدیدی به صنعت بیمه اضافه شده است که به نام صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان نامگذاری شده و طی مدت فعالیت خود به ۱۵ هزار واحد مسکونی خسارت‌دیده از بلایای طبیعی پرداخت کرده است.

وی افزود: صندوق بیمه حوادث ساختمان نقش مهمی در رفع نگرانی مردم در برابر حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، صاعقه، رانش زمین و دیگر بلایای طبیعی دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه باید روش‌های برآورد و پرداخت خسارت به صورت دیجیتالی و هوشمند باشد، گفت: هدف صنعت بیمه افزایش شفافیت و هوشمندسازی در ارائه خدمات و پرداخت خسارت است.

خاندوزی همچنین به بحث بیمه زائران اربعین اشاره کرد و گفت: گام‌های خوبی برای امنیت خاطر زائران برداشته شده، همچنین صنعت بیمه، توسعه همکاری‌های بین‌المللی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در دستورکار قرار داده است.

وی همچنین گفت: دو شرکت بیمه ایرانی و روسیه‌ای هفته آینده اولین بیمه‌نامه‌های خود برای محموله‌های تجاری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ صادر خواهند کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد صدور مجوزها در صنعت بیمه اظهار داشت: طی دو سال گذشته به اندازه دهه ۹۰ مجوزهای بیمه‌ای صادر شده است و هدف ما ایجاد رقابت سازنده در این صنعت است.

خاندوزی از اصلاح آیین‌نامه‌ها جهت تسهیل در کسب و کار بیمه خبر داد و گفت: آیین نامه ۱۰۴ در مورد سرمایه‌گذاری و آیین‌نامه ۹۴.۱ در مورد جلوگیری از نرخ‌شکنی‌های غیرفنی اصلاح شده است.

وی اضافه کرد: با همکاری فراجا قرار است طرح کروکی آنلاین در تصادفات رانندگی اجرا شود و هدف ما این است که خدمات بیمه‌ای ذیل دو کلیدواژه تسهیل اقتصادی و کسب و کار و هوشمندسازی قرار گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین گریزی به بازار سرمایه زد و گفت:‌ در ۸ ماه سال جاری بیش از مدت مشابه سال قبل عرضه اولیه در بورس داشتیم و همه این اقدامات به عنوان یک نخ تسبیح تحت عنوان تسهیل کسب و کار و دیجیتالی‌سازی قرار می‌گیرد.

خاندوزی همچنین گفت: شرکت‌های بیمه اتکایی فراگیر که پشتیبانی شرکت‌های بیمه‌ای داشته باشند، باید تشکیل شوند، همچنین تعارض منافع و ذی‌نفع واحد و اشخاص مرتبط در آیین‌نامه‌ها باید حذف شود. همچنین هوشمندسازی و شفافیت از باب نظارت بر خدمات هوشمند و سرعت در پرداخت‌ها دنبال شود.

به گزارش فارس، حق بیمه تولیدشده در صنعت بیمه سالانه به حدود ۱۱۷ هزار میلیارد تومان می‌رسد و ضریب نفوذ بیمه در کشور ما حدود ۲ درصد است درحالی‌که این رقم در کشورهای پیشرفته به ۷ درصد از تولید ناخالص داخلی هم می‌رسد. یکی از دلایل پایین بودن ضریب نفوذ بیمه عدم توسعه بیمه‌های زندگی در کشور است که به خاطر شرایط تورمی و کاهش ارزش پول ملی سرمایه‌گذاری در بیمه‌های زندگی از صرفه اقتصادی خارج می‌شود./فارس

لینک مطلب: http://bimeiha.ir/News/121777.html